HAKKIMIZDA

Hemosoft, ODTÜ-KOSGEB Teknoloji Geliştirme Merkezi (TEKMER) ve ODTÜ Yazılım Geliştirme Merkezi tarafından desteklenen, ODTÜ Teknokent’te konumlandırılmış, yazılım ve entegre elektronik sistem tasarımları gerçekleştiren, eğitim, proje geliştirme ve danışmanlık hizmetleri veren bir AR-GE firmasıdır. Firmamızın, Türkiye’de ilk ve tek olarak kan bankaları yönetimi, transfüzyon ve transfüzyon geri bildirimi konusunda geliştirdiği uygulamalar, büyük merkezlerde kullanıma sunulmuştur.

Hemosoft, hazırlamış olduğu kan bankası bilgi yönetim sistemi projesi ile KOSGEB ve TUBİTAK – TİDEB Ar-Ge desteği alarak ODTÜ KOSGEB Teknoloji Geliştirme Merkezi içerisinde faaliyet göstermeye başlamış, 4. yılın sonunda kabul edildiği proje dışında 11 ayrı proje vererek hepsini sonuçlandırmıştır. 2002 yılında, özellikle haberleşme, güvenlik yazılımları ve web tabanlı yazılımlar konusunda yetkin, akademik bir yazılım ekibinin şirket bünyesine katılmasıyla mevcut yapıya ulaşılmıştır. Daha sonrasında KOSGEB’den mezun olarak ODTÜ Teknokent’te kabul edilmiş olup 9 yıldır ODTÜ Teknokent’te faaliyetlerini sürdürmektedir. Firmamız, sağlık alanındaki çalışmalarını Hacettepe Teknokent bünyesinde de sürdürme kararı vererek, Hacettepe Teknokent’e başvurmuş, başvurusu 2006 yılında kabul edilerek faaliyetlerine başlamıştır. Bugüne kadar ulusal ve uluslar arası birçok alanda geliştirmiş olduğumuz projeler Birleşmiş Milletler, Avrupa Komisyonu, TÜBİTAK (TİDEB-TEYDEB) ve TTGV destekleri almış, TÜSİAD – TİDEB – TTGV teknoloji ödülüne aday olmuştur.

Ekibimiz, tıp doktorları, biyologlar, endüstri mühendisleri, ekonomistler, işletmecilerden oluşan proje yöneticileri ve özellikle haberleşme, güvenlik yazılımları ve web tabanlı yazılımlar konusunda yetkin, elektronik, makine ve bilgisayar mühendislerinden oluşan akademik bir yazılım grubundan oluşmaktadır.

Firmamız, başta yüksek teknoloji alanı olmak üzere her alanda yazılım projesi geliştiren, uygulayan, yaygınlaştıran, geliştirdiği projelerle yeni istihdam alanları yaratan, bu konuda ulusal ve uluslararası standartları uygulayan, bunlara yönelik eğitim ve danışmanlık hizmetleri veren, bu konularda faaliyet gösteren ulusal ve uluslararası firmalar, üniversiteler ve bilim adamları ile ortaklık ve danışmanlık temelinde işbirliği içinde olan bir AR-GE firmasıdır. Firmamız; yazılım, elektronik sistem tasarımları, danışmanlık, proje geliştirme, sağlık mimarisi, sağlık ve eğitici multimedya uygulamaları, anahtar teslim yapılandırma projeleri üzerine faaliyet göstermektedir.
İLETİŞİM
OFİSLERİMİZ

Firma Tanıtım Kataloğumuzu aşağıdaki ikona tıklayarak indirebilirsiniz.
© 2013 HEMOSOFT